top of page
IMG_6478.JPG

GENÇLİK TİYATROSU

Tiyatro Ansambl Altyapısı

14-24 yaş arasındaki gençler için

Gençlik Tiyatrosu (Ansambl altyapı) eğitimlerimiz, 14-24 yaş arasındaki genç yetenekler için tasarlanmıştır. Eğitimlerimiz kuramsal ve uygulamalı olarak ilerler. Bu atölyede akademik bir eğitim programı uygulanır. Amaç, nitelikli oyuncular yetiştirmek ve eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayan oyuncuları Tiyatro Ansambl bünyesine kazandırmaktır. Tiyatro Ansambl; İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere sürekli sahne alan oyunlar üreten profesyonel bir tiyatrodur. Gençlik tiyatromuz ise bu profesyonel yapıya oyuncular yetiştiren bir altyapı grubudur. Eğitim programımız 3+1 seneden oluşmaktadır (sürecin tamamına devam etmek öğrencinin tercihidir) Ansambl altyapı bir New York Sanat Akademi oluşumudur. Ders içeriği ve metod ilerleme süreci NYSA tarafından belirlenir. Atölye sınıfları arasındaki geçişlerde uygulamalı ve kuramsal puanlamalar mevcuttur. 

Bu zamana kadar Altyapının çıkarmış olduğu oyunlardan bazıları şunlardır: Guguk Kuşu, Fareler ve İnsanlar, Sineklerin Tanrısı, Ağır Roman, Tartuffe, Hayvan Çiftliği, İki Efendinin Uşağı...

Başlangıç sınıfı derslerimiz haftanın 1 günü 2 saat olarak düzenlenmiştir. Ders gün ve saatleri, oluşturulan sınıfın geneline göre ayarlanmaktadır. Bundan önceki dönemlerde sınav veya mülakat usulüyle alım yapan atölyemiz, bu seneden itibaren deneme dersi ile öğrenci kabulü yapacaktır. Ücretsiz deneme dersine katılmak için ön başvuru yapmanız yeterlidir. 

Önemsiyoruz

Çapa 1
IMG_6478.JPG

Altyapı Ön Başvuru

bottom of page